SDDC30RR1W
ChromeLED
Producto No:
SDDC30RR1W
Fabricante:
ChromeLED
Descripción:
DISPLAY 7SEG 0.30" DBL RED 10SMD
Guía del usuario
Color Red
Current - Test 20mA
Size / Dimension 0.394" H x 0.575" W x 0.159" D (10.00mm x 14.60mm x 4.05mm)
Millicandela Rating 20mcd
Product Status Active
Series -
Power Dissipation (Max) 70mW
Common Pin Common Cathode
Package / Case 10-SMD, No Lead
Number of Characters 2
Display Type 7-Segment
Digit/Alpha Size 0.30" (7.62mm)
Mfr ChromeLED
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.8V