SDS01-12D15W
P-DUKE Technology, Inc.
Producto No:
SDS01-12D15W
Descripción:
DC DC CONVERTER +/-15V 1.1W
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 18V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 35mA, 35mA
Voltage - Input (Min) 4.5V
Package / Case 7-SMD Module, 6 Leads
Efficiency 81%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Adjustable Output, Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.6 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.52" L x 0.36" W x 0.40" H (13.2mm x 9.1mm x 10.2mm)
Number of Outputs 2
Control Features -
Series SDS01W (1.08W)
Power (Watts) 1.1 W