SDS120PS24B-C
XP Power
Producto No:
SDS120PS24B-C
Fabricante:
XP Power
Descripción:
AC/DC CONVERTER 24V 120W
Guía del usuario
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3000 V
Minimum Load Required No
Approval Agency cUL
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 5 A
Series SDS (120W)
Power (Watts) 120W
Type Enclosed
Efficiency 80%
Standard Number 62368-1
Mfr XP Power
Features Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC