SDS60UD01
XP Power
Producto No:
SDS60UD01
Fabricante:
XP Power
Descripción:
AC/DC CONVERTER 5V 12V 63W
Guía del usuario
Product Status Obsolete
Efficiency 80%
Mfr XP Power
Features Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3000 V
Minimum Load Required Yes
Approval Agency cUL
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.20" H (127.0mm x 76.2mm x 30.5mm)
Number of Outputs 2
Current - Output 2 3 A
Current - Output 1 7 A
Series SDS (60W)
Power (Watts) 63W