Hogar / Varistors, MOVs / SDV1608H180C100NPTF
minImg
SDV1608H180C100NPTF
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Producto No:
SDV1608H180C100NPTF
Descripción:
VARISTOR 28V 2A 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 22 V
Capacitance @ Frequency 10 pF @ 1 MHz
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 25 V
Varistor Voltage (Max) 28 V
Series SDV
Energy 0.005J
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Maximum AC Volts 12.7 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 18 V
Current - Surge 2 A