Hogar / Varistors, MOVs / SDV2012A140C701NPTF
minImg
SDV2012A140C701NPTF
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Producto No:
SDV2012A140C701NPTF
Descripción:
VARISTOR 22V 120A 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 16 V
Capacitance @ Frequency 700 pF @ 1 MHz
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 19 V
Varistor Voltage (Max) 22 V
Series SDV
Energy 0.3J
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Maximum AC Volts 10 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 14 V
Current - Surge 120 A