SED80N3-16.0
Sanken Electric USA Inc.
Producto No:
SED80N3-16.0
Descripción:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 16V 70W
Guía del usuario
Operating Temperature -
Polarization -
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class I)
Output Connector -
Approval Agency cULus, PSE
Input Connector IEC 320-C6
Size / Dimension 4.51" L x 1.99" W x 1.10" H (114.5mm x 50.5mm x 28.0mm)
Product Status Obsolete
Weight -
Current - Output (Max) 4.38A
Series SED80 (80W)
Power (Watts) 70 W
No Load Power Consumption 500mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 70.9" (1.80m)
Efficiency -
Voltage - Output 16V
Mfr Sanken Electric USA Inc.
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC