SEK330M100ST
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
SEK330M100ST
Descripción:
CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL
En stock : 1012
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 4.02Ohm
Ratings -
Package / Case Radial, Can
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 33 µF