SF4D-DC21V
Panasonic Electric Works
Producto No:
SF4D-DC21V
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE 8PST 6A 21V
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 440VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 6 A
Termination Style PC Pin
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Must Release Voltage 3.15 VDC
Contact Form 8PST-4NO/4NC (4 Form A, 4 Form B)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series SF
Operate Time 30 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO), Gold (Au)
Coil Voltage 21VDC
Must Operate Voltage 15.75 VDC