Hogar / Fixed Inductors / SFAPI-472K-UL-TR
minImg
SFAPI-472K-UL-TR
Signal Transformer
Producto No:
SFAPI-472K-UL-TR
Fabricante:
Signal Transformer
Paquete:
Axial
Descripción:
FIXED IND 4.7MH 100MA AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 100 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.650" L (6.60mm x 16.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 10.5Ohm Max
Inductance 4.7 mH