SFS152412C
Cosel USA, Inc.
Producto No:
SFS152412C
Fabricante:
Cosel USA, Inc.
Descripción:
DC DC CONVERTER 12V 15W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.52" L x 1.07" W x 0.20" H (38.7mm x 27.2mm x 5.0mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 1.25A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series SFS (15W)
Power (Watts) 15 W
Type Isolated Module
Package / Case 20-DIP Module, 17 Leads
Efficiency 89%