Hogar / Oscillators / SG-710PHK 40.9600MB0
minImg
SG-710PHK 40.9600MB0
EPSON
Producto No:
SG-710PHK 40.9600MB0
Fabricante:
EPSON
Descripción:
XTAL OSC XO 40.9600MHZ CMOS SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) 10mA
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 26mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.189" W (7.30mm x 4.80mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series SG-710
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 5V
Output CMOS
Mfr EPSON
Base Resonator Crystal
Frequency 40.96 MHz