SG73G2ATTD2700D
KOA Speer Electronics, Inc.
Producto No:
SG73G2ATTD2700D
Descripción:
RES 270 OHM 0.5% 1/2W 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings -
Resistance 270 Ohms
Series SG73G
Power (Watts) 0.5W, 1/2W