SG73G2BTTD5101C
KOA Speer Electronics, Inc.
Producto No:
SG73G2BTTD5101C
Descripción:
RES 5.1K OHM 0.25% 1/2W 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.25%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings -
Resistance 5.1 kOhms
Series SG73G
Power (Watts) 0.5W, 1/2W