SG73P1ERTTP1471D
KOA Speer Electronics, Inc.
Producto No:
SG73P1ERTTP1471D
Descripción:
RES 1.47K OHM 0.5% 1/5W 0402
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.47 kOhms
Series SG73P-RT
Power (Watts) 0.2W, 1/5W