SG73P2ATTD162G
KOA Speer Electronics, Inc.
Producto No:
SG73P2ATTD162G
Descripción:
RES 1.6K OHM 2% 1/2W 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±2%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.6 kOhms
Series SG73P
Power (Watts) 0.5W, 1/2W