SG73P2BTTD560J
KOA Speer Electronics, Inc.
Producto No:
SG73P2BTTD560J
Paquete:
1206
Descripción:
RES 56 OHM 5% 3/4W 1206
En stock : 4890
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 56 Ohms
Series SG73P
Power (Watts) 0.75W, 3/4W