SG73S1ERTTP364G
KOA Speer Electronics, Inc.
Producto No:
SG73S1ERTTP364G
Descripción:
RES 360K OHM 2% 1/8W 0402
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±2%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings -
Resistance 360 kOhms
Series SG73S-RT
Power (Watts) 0.125W, 1/8W