SG73S1JTTD8R87F
KOA Speer Electronics, Inc.
Producto No:
SG73S1JTTD8R87F
Paquete:
0603
Descripción:
RES 8.87 OHM 1% 1/5W 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 8.87 Ohms
Series SG73S
Power (Watts) 0.2W, 1/5W