SGC3S300
Sprague-Goodman
Producto No:
SGC3S300
Fabricante:
Sprague-Goodman
Descripción:
CAP TRIMMER 8-30PF 500V SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Ceramic
Q @ Freq 500 @ 1MHz
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Obsolete
Series SGC3
Capacitance Range 8 ~ 30pF