SH332M6R3ST
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
SH332M6R3ST
Descripción:
CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.787" (20.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.512" Dia (13.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.1 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 120mOhm @ 120Hz
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.32 A @ 10 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 3300 µF