SH43B103K102CT
Walsin Technology Corporation
Producto No:
SH43B103K102CT
Descripción:
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1812
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series SH
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Mfr Walsin Technology Corporation
Capacitance 10000 pF