SH56B154K102CT
Walsin Technology Corporation
Producto No:
SH56B154K102CT
Descripción:
CAP CER 0.15UF 1KV C0G/NP0 2225
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series SH
Package / Case 2225 (5763 Metric)
Thickness (Max) 0.122" (3.10mm)
Mfr Walsin Technology Corporation
Capacitance 0.15 µF