SHR-11V-S-B
JST Sales America Inc.
Producto No:
SHR-11V-S-B
Descripción:
CONN RCPT HSG 11POS 1.00MM
En stock : 72584
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Number of Rows 1
Number of Positions 11
Color Natural
Contact Type Female Socket
Row Spacing -
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type -
Product Status Active
Insulation Material Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series SH
Note Contacts Not Included
Mfr JST Sales America Inc.
Pitch 0.039" (1.00mm)