SHR-15-6NB
Essentra Components
Producto No:
SHR-15-6NB
Descripción:
SLIT WRAP 0.591" X 164' BLACK
En stock : 8
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -
Color Black
Material Polyamide (PA6), Nylon 6
Liquid Protection -
Material Flammability Rating UL94 V-2
Product Status Active
Type Attributes Slit Harness
Series Richco, SHR
Type Slit Wrap
Length 164' (50.00m)
Diameter - Inside, Non-Expanded 0.591" (15.00mm)
Environment Protection -
Mfr Essentra Components
Diameter - Outside, Non-Expanded -
Abrasion Protection Abrasion Resistant
Diameter - Inside, Expanded 0.630" (16.00mm)
Wall Thickness 0.032" (0.81mm)