SHR-20-6NB
Essentra Components
Producto No:
SHR-20-6NB
Descripción:
SLIT WRAP 0.787" X 98.43' BLACK
En stock : 1
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -
Color Black
Material Polyamide (PA6), Nylon 6
Liquid Protection -
Material Flammability Rating UL94 V-2
Product Status Active
Type Attributes Slit Harness
Series Richco, SHR
Type Slit Wrap
Length 98.43' (30.00m)
Diameter - Inside, Non-Expanded 0.787" (20.00mm)
Environment Protection -
Mfr Essentra Components
Diameter - Outside, Non-Expanded -
Abrasion Protection Abrasion Resistant
Diameter - Inside, Expanded 0.906" (23.00mm)
Wall Thickness 0.035" (0.89mm)