SJD12A60L01
YAGEO
Producto No:
SJD12A60L01
Fabricante:
YAGEO
Paquete:
SOD-123S
Descripción:
TVS ESD, SOD-123S, 60V, 96.8V, R
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.1A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 66.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 200W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123S
Series SJD12A(C)XXXL01
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 96.8V
Package / Case DO-219AA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 60V