SK017C103KAR
KYOCERA AVX
Producto No:
SK017C103KAR
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP CER 10000PF 500V X7R RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.200" L x 0.200" W (5.08mm x 5.08mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series SK
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10000 pF