SK13D04G11
C&K
Producto No:
SK13D04G11
Fabricante:
C&K
Descripción:
SWITCH SLIDE
Guía del usuario
Switch Travel 2.00mm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Termination Style PC Pin
Actuator Type Standard
Current Rating (Amps) 300mA (DC)
Contact Finish Silver
Circuit SP3T
Actuator Length 11.00mm
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Mechanical Life 10,000 Cycles
Product Status Active
Series SK, COMAX
Voltage Rating - DC 30 V