SK332M016ST
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
SK332M016ST
Descripción:
CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.102" (28.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.512" Dia (13.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.7 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 100mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series SK
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.87 A @ 1 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 3300 µF