SKA471M025
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
SKA471M025
Descripción:
CAP ALUM 470UF 20% 25V AXIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia x 0.827" L (10.00mm x 21.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 480 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 470mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series SKA
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 528 mA @ 1 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 470 µF