SKM10A-05
MEAN WELL USA Inc.
Producto No:
SKM10A-05
Fabricante:
MEAN WELL USA Inc.
Descripción:
DC DC CONVERTER 5V 10W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 18V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.00" L x 1.00" W x 0.40" H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 2A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Series SKM10 (10W)
Power (Watts) 10 W
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 85%