SL30VB6VYQ
Banner Engineering Corporation
Producto No:
SL30VB6VYQ
Descripción:
PHOTO SEN SLOT 30MM BIPOLAR
En stock : 2
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Ingress Protection NEMA 6P, IP67
Response Time 300µs
Sensing Distance 1.181" (30mm)
Output Configuration NPN/PNP - Dark-ON/Light-ON
Sensing Method Through-Beam
Light Source Red (680nm)
Product Status Active
Connection Method Connector
Series SL30
Voltage - Supply 10V ~ 30V