SLD15-018-B
Littelfuse Inc.
Producto No:
SLD15-018-B
Descripción:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC P600
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 209A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V