SLD20-018-B
Littelfuse Inc.
Producto No:
SLD20-018-B
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Paquete:
P600
Descripción:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC P600
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 157.4A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 22.2V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series Automotive, AEC-Q101, SLD
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32.4V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V