Hogar / TVS Diodes / SLD30U-017-B
minImg
SLD30U-017-B
Littelfuse Inc.
Producto No:
SLD30U-017-B
Descripción:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC P600
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 105.4A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V