SM-31B203
Nidec Components Corporation
Producto No:
SM-31B203
Descripción:
TRIMMER 20K OHM 0.125W GW SIDE
Guía del usuario
Termination Style Gull Wing
Tolerance ±20%
Number of Turns 5
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.173" x 0.154" Face (4.40mm x 3.90mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 20 kOhms
Series SM31
Power (Watts) 0.125W, 1/8W