SM-42TB201
Nidec Components Corporation
Producto No:
SM-42TB201
Descripción:
TRIMMER 200 OHM 0.25W GW SIDE
Guía del usuario
Termination Style Gull Wing
Tolerance ±10%
Number of Turns 11
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.189" x 0.181" Face (4.80mm x 4.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 200 Ohms
Series SM42
Power (Watts) 0.25W, 1/4W