SM-42TX203
Nidec Components Corporation
Producto No:
SM-42TX203
Descripción:
TRIMMER 20K OHM 0.25W GW TOP ADJ
En stock : 2095
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Termination Style Gull Wing
Tolerance ±10%
Number of Turns 11
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.189" x 0.138" Face (4.80mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 20 kOhms
Series SM42
Power (Watts) 0.25W, 1/4W