Hogar / TVS Diodes / SM15T10CA-E3/9AT
minImg
SM15T10CA-E3/9AT
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
SM15T10CA-E3/9AT
Paquete:
DO-214AB (SMCJ)
Descripción:
TVS DIODE 8.55VWM 14.5VC DO214AB
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 103A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 9.5V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMCJ)
Series SM15T, TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 14.5V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 8.55V