Hogar / TVS Diodes / SM15T15A-E3/9AT
minImg
SM15T15A-E3/9AT
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
SM15T15A-E3/9AT
Descripción:
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC DO214AB
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 71A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 14.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.2V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12.8V