SM4ETW202
Nidec Components Corporation
Producto No:
SM4ETW202
Descripción:
TRIMMER 2K OHM 0.25W J LEAD TOP
Guía del usuario
Termination Style J Lead
Tolerance ±10%
Number of Turns 12
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.193" x 0.146" Face (4.90mm x 3.70mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Obsolete
Resistance 2 kOhms
Series SM4
Power (Watts) 0.25W, 1/4W