Hogar / TVS Diodes / SM5S28AHE3/2D
minImg
SM5S28AHE3/2D
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
SM5S28AHE3/2D
Paquete:
DO-218AB
Descripción:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO218AB
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 79A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3600W (3.6kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-218AB
Series Automotive, AEC-Q101, PAR®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.4V
Package / Case DO-218AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V