Hogar / TVS Diodes / SM6S33HE3/2D
minImg
SM6S33HE3/2D
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
SM6S33HE3/2D
Paquete:
DO-218AB
Descripción:
TVS DIODE 33VWM 59VC DO218AB
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 78A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 4600W (4.6kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-218AB
Series Automotive, AEC-Q101, PAR®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 59V
Package / Case DO-218AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V