Hogar / TVS Diodes / SM8S13AHE3/2E
minImg
SM8S13AHE3/2E
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
SM8S13AHE3/2E
Paquete:
DO-218AB
Descripción:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO218AB
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 307A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 6600W (6.6kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-218AB
Series Automotive, AEC-Q101, PAR®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V
Package / Case DO-218AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V