Hogar / TVS Diodes / SM8S22HE3/2D
minImg
SM8S22HE3/2D
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
SM8S22HE3/2D
Descripción:
TVS DIODE 22VWM 39.4VC DO218AB
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 168A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 24.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 6600W (6.6kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 39.4V
Package / Case DO-218AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V