Hogar / TVS Diodes / SM8S33HE3/2D
minImg
SM8S33HE3/2D
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
SM8S33HE3/2D
Descripción:
TVS DIODE 33VWM 59VC DO218AB
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 112A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 6600W (6.6kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 59V
Package / Case DO-218AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V