SMA4F6.5AY
STMicroelectronics
Producto No:
SMA4F6.5AY
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
SMAflat
Descripción:
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC SMAFLAT
En stock : 9310
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 35.7A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 7.2V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package SMAflat
Series Automotive, AEC-Q101, SMA4F
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 11.2V
Package / Case DO-221AC, SMA Flat Leads
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 6.5V