Hogar / TVS Diodes / SMA5J30CAHE3/5A
minImg
SMA5J30CAHE3/5A
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
SMA5J30CAHE3/5A
Paquete:
DO-214AC (SMA)
Descripción:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AC
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10.3A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 500W
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V