SMA6F11AY
STMicroelectronics
Producto No:
SMA6F11AY
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
SMAflat
Descripción:
TVS DIODE 11VWM 18VC SMAFLAT
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 33.8A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 12.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package SMAflat
Series Automotive, AEC-Q101, SMA6F
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 18V
Package / Case DO-221AC, SMA Flat Leads
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 11V